26 marca 2020 Autor adminba 1

Czerń czy karmelowy brąz? Jak dobrać kolor henny do brwi do oprawy swojej twarzy?

Farbowanie henną nadal nie wychodzi z mody. Odkąd na wybiegach pojawiły się modelki z podkreślonymi, wyrazistymi brwiami, w salonach kosmetycznych do łask wróciła także henna do brwi. To nieinwazyjny i bezpieczny sposób, na uzyskanie pięknego koloru brwi, zwłaszcza jeżeli naturalne włoski są za jasne do oprawy twarzy. Typ urody jest kluczowy przy doborze odpowiedniego koloru henny. Inaczej farbuje się chłodne, a jeszcze inaczej ciepłe typy cery. Dobór henny jest uzależniony od koloru włosów i oprawy oczu. Czerń czy karmelowy brąz? Jaki kolor wybrać i dlaczego? Czy farby na bazie henny to kosmetyki naturalne?

Dla kogo czerń?

Najpopularniejszy błąd, przy farbowaniu i podkreślaniu brwi, to nieuzasadnione używanie czerni. Panie nie zdają sobie często sprawy, że do ich urody taki kolor kompletnie nie pasuje i wywołuje groteskowy efekt. Czarna henna do brwi pasuje tylko do bardzo ciemnych włosów – czarnych lub mocno ciemnobrązowych. Sprawdzi się przy chłodnym typie urody i ciemnych oczach. Trzeba pamiętać, że czarna henna daje bardzo wyrazisty efekt i może nie spodobać się kobietom o wyjątkowo delikatnej urodzie, które na co dzień stronią od makijażu. Czarna henna na pewno nie jest polecana blondynkom, zwłaszcza naturalnym.

Dla kogo karmelowy brąz?

W przeciwieństwie do czerni, karmelowy brąz jest dużo bardziej uniwersalny. Sztuką używania henny do brwi jest uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu. Najłatwiej to zrobić przy użyciu karmelowego brązu. Ten kolor jest idealny dla brunetek, zarówno jasnych jak i ciemnych. Sprawdzi się także przy włosach ciemnoblond. Ciekawy efekt daje zastosowanie henny karmelowy brąz u osób z ciemnorudymi włosami. Nawet płomiennie rude panie uwielbiają używać karmelowego brązu, chociaż niektórzy uważają, że do ich typu urody lepsze są henny z odcieniem czerwieni. Karmelowa henna podkreśli urodę wszystkich kobiet w typie ciepłym – lato, jesień. We wszystkich przypadkach najlepiej łączą się ciemne rzęsy – ale nawet mają niewielkie znaczenie, skoro każdego dnia nakładamy na nie masakrę. W 100% naturalną hennę do koloryzacji brwi, w odcieniu karmelowego brązu, znajdziemy na https://www.kosmetykanatury.pl/pl/p/BIO-Henna-Karmelowy-Braz/2266.

W domu czy w salonie?

Salon kosmetyczny to świetne miejsce, aby poprosić o pomoc przy dobraniu odpowiedniego koloru henny. Farbowanie w salonie jest dobre także dla osób, które nie mają doświadczenia i nigdy nie używały henny do brwi. Kosmetyczka może także profesjonalnie i bezpiecznie zafarbować rzęsy – ten zabieg będzie trudny do wykonania własnoręcznie. Jednak przy odrobinie wprawy i stosując kosmetyki naturalne, można piękny efekt uzyskać w domowym zaciszu. Podejmując próbę trzeba zadbać o najlepszą, naturalną hennę. Eko kosmetyki są bezpieczne i dają pożądane efekty.

Źródło: Pixabay.com

Gdzie znaleźć naturalne kosmetyki?

Henna to barwnik pochodzenia roślinnego, dlatego sama w sobie jest naturalna. Ale kupując preparaty do farbowania można się zdziwić tym, co znajdziemy w składzie. Dlatego kiedy chcemy kupić prawdziwe eko kosmetyki, musimy być świadomi i czytać składy. Dobrym miejscem na zakup henny do brwi jest sklep internetowy, zwłaszcza taki, który specjalizuje się w sprzedaży kosmetyków naturalnych. Takie portale publikują szczegółowe informacje o składzie produktów i nie wprowadzają konsumentów w błąd. Przewaga sklepu internetowego nad stacjonarnym to także rozbudowany asortyment. W niewielu drogeriach można znaleźć aż tyle kolorów henny. Stosowanie eko kosmetyków jest ważne, nie tylko ze względu na środowisko. Takie preparaty są dużo bezpieczniejsze dla skóry. Przy farbowaniu tak delikatnych miejsc jak okolice oczu, jest to szczególnie ważne. Kosmetyki naturalne są zdrowsze i często dają lepsze rezultaty.

Farbowanie brwi henną to zabieg znany od lat. Wyraziste brwi potrafią całkowicie odmienić wyraz twarzy i nadać jej charakteru. Moda na podkreślone brwi pochodzi wprost z wybiegów, dlatego ulega szybkim zmianom. Farbowanie włosków daje dużo lepszy efekt niż stosowanie pomady czy kredki. Dorysowane brwi mogą sprawić, że wyglądamy śmiesznie i nienaturalnie. Hennę dobiera się do typu urody i koloru włosów. Czarna henna to ryzykowny wybór i  najlepiej wygląda przy bardzo ciemnych włosach.