Zamontowane drewniane żaluzje w oknach
21 października 2022 Autor adminba 0

Do jakiego stylu wnętrz pasują żaluzje drewniane ?

Rolety okienne to niezbędny element wyposażenia naszego domu czy mieszkania. Spełniają kilka ważnych dla nas funkcji, które nawet mogą nie być tak oczywiste jakby Ci się wydawało. Pierwszą ważną funkcją rolet okiennych jest całkowite blokowanie wpadającego światła dziennego do pomieszczenia. Rolety są szczególnie potrzebne w okresie letnim, gdy słońce długo i mocno świeci. Osoby, które mają okna skierowane na zachód powinny zamontować rolety, aby czuć się bardzie komfortowo, w szczególności gdy są to okna salonu, gdzie zazwyczaj oglądacie tv. Innym zadaniem jest ograniczanie nadmiernego ogrzewania się pomieszczenia. Dobór odpowiednich żaluzji, w tym rolet termicznych może ochłodzić mieszkanie, bez konieczności włączania klimatyzacji. Dodatkowo rolety okienne służą jako element dekoracyjny. Rolety umożliwiają nam przyozdobienie wnęki okiennej. Stanowią uzupełnienia całej aranżacji wnętrza. Można wybierać spośród różnych materiałów, w tym tkanin, faktur czy deseni.

Jak dobrać rolety do stylu wnętrza ?

W sklepach dostępnych jest wiele różnych rodzajów rolet okiennych. Różnią się między sobą konstrukcją, materiałem, tworzywem, deseniem czy fakturą. Nie wszystkie będą pasowały do poszczególnych stylów wnętrz. Jeżeli potrzebujesz czegoś, aby było uzupełnieniem stylu loft, najlepszym wyborem będą żaluzje drewniane. Żaluzje są bardzo modne i popularne ze względu na to, że są unikatowe i efektowne. Nie można przejść obok nich obojętnie. Żaluzje posiadają drewniane lamele, które mogą mieć różną szerokość i deseń. Lamele mogą być gładkie lub mogą imitować słoje drewna. Jeżeli mowa o szerokości to możesz wybrać pomiędzy 25mm, a 50mm. Lamele połączone są ze sobą sznurkiem lub taśmą. Dodatkowo warto wspomnieć, że żaluzje drewniane świetnie pasują do stylu skandynawskiego i rustykalnego.

Jeżeli potrzebujesz czego uniwersalnego to z pewnością możesz zdecydować się na rolety dzień noc. Rolety dzień-noc to nowa propozycja na rynku rolet okiennych. Mają bardzo wielu zwolenników. Rolety dzień noc są bardzo estetyczne i będą pasowały do każdego wnętrza, zarówno do kuchni, salonu czy sypialni. Rolety składają się z naprzemiennie ułożonymi pasami, które różnią się materiałem. Jeden rodzaj materiału całkowicie blokuje światło, z kolei drugi rodzaj materiału posiada większą przezierność i wpuszcza więcej światła do pomieszczenia. Bawiąc się ułożeniem pasów możemy regulować ilość światła w pomieszczeniu.

Jeżeli lubisz styl glamour lub art deco, dobrym rozwiązaniem będą rolety rzymskie. Rolety rzymskie zrobione są z tkaniny. Najlepszą propozycją do tych stylów będzie tkanina welurowa. Welur dodaje elegancji i dostojności. Rolety rzymskie są ponadczasowe i stanowią dekorację wnętrza.