31 marca 2020 Autor adminba 1

Jak dobrać kwiaty na uroczystość ślubną?

Dekoracje są bardzo ważnym elementem każdego wesela. Dlatego też, tak ważne są kwiaty na wesele. Na weselną uroczystość należy wybrać takie kwiaty, które będą współgrały ze stylem całego ślubu. Można wybierać zarówno pośród suszonych oraz świeżych kwiatów dostępnych np: w internetowym sklepie ogrodniczym. Jakie kwiaty będą najlepsze na wesele?  Czym się kierować podczas wyboru kwiatów na wesele?

Ważna pora roku na ślub

Dekoracje weselne są zupełnie inne dla ślubu odbywającego się późną jesienią czy zimą, od lekkich letnich dekoracji weselnych. Każda pora roku, oferuje inne sezonowe rodzaje kwiatów. Dekoracje weselne powinny współgrać, nie tylko ze stylem wesela, lecz przede wszystkim z porą roku oraz aurą panującą na zewnątrz. Na wiosnę warto zdecydować się na konwalie lub piwonie, które dodadzą uroku dekoracją ślubnym oraz przepięknie pachną.

Kwiaty na wesele dostosowane do uroczystości

Dekoracja miejsca, w którym będzie odbywało się przyjęcie weselne, powinna dać przedsmak tego jak będzie wyglądać całe przyjęcie weselne i czego mogą spodziewać się goście.

Dekoracja kościoła jest ważnym elementem ślubu, jednak należy pamiętać o dostosowaniu dekoracji kwiatowych do typu architektury kościoła:

  • kwiaty o okrągłych kształtach, na przykład róże czy piwonie, idealnie będą prezentowały się w kościołach romańskich,
  • kwiaty o wydłużonych łodygach, jak mieczyki zestawione z liliami, świetnie sprawdzą się w gotyckich kościołach,
  • w nowoczesnych kościołach warto zdecydować się na kompozycje liniowe bądź w kształcie litery „L”.

Architektura kościoła powinna mieć wpływ na dekorację kościoła. Jednak coraz częściej do ślubnych dekoracji kościoła stosowane są standardowe zasady, które można zastosować w każdej świątyni. Najczęściej wybieranym kolorem dekoracji w kościele jest biel, która idealnie współgra z kolorem sukni ślubnej.

Najbardziej popularny rozkład kwiatów w kościele jest taki, iż w centrum oraz na przeciwko kościoła powinna zostać ustawiona najbardziej obfita i najładniejsza kompozycja kwiatowa. Reszta dekoracji w kościele powinna być ustawiona jak najbardziej symetrycznie.

Dekoracja miejsca przyjęcia weselnego

Ostatnim ważnym czynnikiem, przy wyborze kwiatów, jest miejsce przyjęcia weselnego. Inne dekoracje zostaną wybrane do wesela w plenerze, a zupełnie inne do przyjęcia w eleganckim hotelu czy domu weselnym. 

Dekoracje ślubne na wesele w plenerze powinny być wykonane z polnych kwiatów lub kwiatów, które będą idealnie współgrać z kolorem przewodnim wesela. Jednak w przypadku wesel organizowanych w hotelu bądź salach weselnych, należy dobrać dekoracje do koloru przewodniego całej uroczystości oraz klimatu panującego na sali.

Liczy się styl wesela

Dekoracje weselne to nie tylko kwiaty, lecz także dodatki  – między innymi: gałązki, owoce czy wstążki – wszystko to można zakupić w dobrym internetowym sklepie ogrodniczym.

Naturalnie większość gatunków kwiatów jest dostępna o każdej porze roku. Niestety szklarniowe odmiany kwiatów są dużo droższe poza sezonem. Dlatego warto wykorzystać sezonowe kwiaty do dekoracji wesel. W okresie letnim sprawdzą się piwonie.

Ważny bukiet panny młodej

Źródło: Pixabay.com

Wybierając bukiet kwiatów, duże znaczenie ma nie tylko gatunek kwiatów, lecz także ich wielkość oraz kolor. Bardzo często dekoracje weselne odzwierciedlają bukiet Panny Młodej. Dlatego do stylu wesela warto dobrać odpowiedni rodzaj bukietu Panny Młodej. Do najbardziej popularnych rodzajów bukietów ślubnych zalicza się:

  • nosegay- malutki, ciasno, opleciony bukiecik;
  • biedermeier- niewielki bukiecik;
  • posy bouquet- malutki bukiecik z drobnych kwiatów z zielonym przybraniem;
  • arm bouquet- bukiet noszony na przedramieniu, efektowny a zarazem romantyczny;
  • kaskada- bukiet swobodnie spływający w dół;
  • hand- tied- luźny bukiet z kwiatów różnej wielkości;

Modnymi dekoracjami weselnymi są tzw. Korsarz, czyli małe stroiki na rękę. Pięknie prezentują się te wykonane z piwonii czy róż. Pamandery, czyli stroiki zawieszane na wstążce – jeszcze do niedawna stroiki przeznaczone dla druhny czy świadkowej, obecnie coraz częściej pełną rolę bukietu ślubnego.

 

Bukiet Panny Młodej powinien współgrać także z jej fryzurą oraz makijażem, suknią oraz całą sylwetką. Panny młode o filigranowej figurze powinny zdecydować się na delikatne dekoracje florystyczne. Natomiast Panny Młode o kobiecej figurze powinny zdecydować się na większe kwiaty jak piwonie czy słoneczniki.

 

Piękne kwiaty na weselu uświetnią każde przyjęcie weselne. Dlatego warto postawić na wysoką jakość dekoracji z internetowego sklepu ogrodniczego.

Artykuł powstał przy współpracy z