20 kwietnia 2020 Autor adminba 1

Jakie dekoracje tematyczne sprawdzą się podczas imprezy w ogrodzie?

Gdy dni stają się coraz dłuższe, a wieczory coraz cieplejsze, nikt nie chce spędzać weekendu w klubie czy na domówce. Późna wiosna i lato to idealny czas na zorganizowanie imprezy w ogrodzie. W pięknym otoczeniu można odpocząć i świetnie się bawić, nie tylko przy grillu. Przyjęcie w przydomowym ogródku lub na działce rekreacyjnej, może być prawdziwym wydarzeniem towarzyskim. Wystarczy odrobina wyobraźni i świetnie dobrany temat imprezy. Dekoracje tematyczne to gadżety, które potrafią odmienić klimat spotkania i wprawiają wszystkich gości w szampański nastrój. Które z nich sprawdzą się podczas przyjęcia w ogrodzie?

Impreza tematyczna w ogrodzie

Imprezy tematyczne mają swoich wiernych fanów. Fenomen przyjęć z wątkiem przewodnim polega na tym, że goście przeniesieni w nieco inną rzeczywistość, bawią się lepiej. Wszyscy są bardziej wyluzowani i przyjaźni. My dorośli, nadal uwielbiamy przebieranki i mamy z nich frajdę. A w przebraniu można poczuć się pewniej i zdecydowanie lepiej zabawić.

Co jest istotne?

Organizując imprezę w ogrodzie trzeba dobrze wybrać motyw przewodni. Przyjęcie w plenerze wymaga wygodniejszego stroju, dlatego nie sprawdzą się tematy, które wymuszają założenie szpilek czy garniturów. Trzeba za priorytet wziąć komfort gości oraz możliwości jakie daje ogród, w którym odbywa się wydarzenie. Tematy, które nie nadają się do ogrodu, to m.in.:

  • Hollywood, Oskary, Gwiazdy Filmu, itp.,
  • retro – lata 20′, 30′, Kasyno, itp.,
  • Moulin Rouge, Paryż, Burleska.

Dekoracje tematyczne w ogrodzie, powinny wpasować się w otoczenie. Dlatego najlepsze tematy do przyjęcia w plenerze wiążą się z naturą. Luźniejszy styl pozwoli poczuć się wygodnie i komfortowo. Świetne pomysły na imprezę w ogrodzie to:

  • Hawaje, Jamajka, Wyspa Tropikalna,
  • Pożegnanie z Afryką, Safari, Egipskie Noce itp.,
  • Piraci, Bezludna Wyspa,
  • Camping, Zgrupowanie Harcerzy itp.

Dekoracje tematyczne – światło

Każdy ogród jest inny, a dekoracje tematyczne mogą podkreślić i wydobyć to co w nim najpiękniejsze. Na imprezach tematycznych w plenerze bardzo duże znaczenie ma światło. Bez względu na to czy w ogrodzie jest oświetlenie elektryczne, nic nie tworzy nastroju tak jak dodatkowe, naturalne źródła światła. Świece, lampiony, lampy naftowe, a może pochodnie? To, co wybierzemy, zależy już od motywu przewodniego przyjęcia.

Lampiony mogą przyjmować różne formy i dają bardzo dużo możliwości dekoracji. Można wykonać je samemu i dopasować do tematu, lub znaleźć w sklepach odpowiednie modele. Jeżeli używamy prawdziwych świec trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Lampiony wieszane na drzewach wyglądają przepięknie na każdej imprezie. Pochodnie również można kupić lub zrobić. Ich użytkowanie wymaga ostrożności ale efekt jest zniewalający – sprawdzą się na imprezie pirackiej lub na Bezludnej Wyspie.

Źródło: Pixabay.com

Odporne na pogodę

Impreza w ogrodzie, wiąże się z ryzykiem niespodziewanych sytuacji pogodowych. Krótką letnią burzę można przetrwać w altance i przyjęcie wcale nie musi się kończyć. Wybierając dekoracje tematyczne do ogrodu, trzeba wziąć pod uwagę możliwość silnego wiatru i deszczu. Najlepsze są takie rekwizyty, które nie ulegną zniszczeniu pod wpływem wilgoci, dlatego niestety lepiej zrezygnować z papierowych kwiatów, tak popularnych na imprezach w stylu hawajskim czy tropikalnym. Mogą wystąpić w formie naszyjników dla gości, ale lepiej nie ozdabiać nimi ogrodu.

Ważne ze względów bezpieczeństwa jest odpowiednie zamocowanie dekoracji. Lżejsze przedmioty mogą odlecieć, cięższe – stwarzają ryzyko zranienia lub mogą ulec zniszczeniu przy upadku. To istotnie jeszcze bardziej jeśli gadżety zostały wypożyczone. Każdą dekorację warto przymocować do podłoża, drzewa, ogrodzenia czy altany, za pomocą cienkiego drucika lub sznurka. Oczywiście robimy to dyskretnie i estetycznie.

Ogród przygotowany na imprezę

Ogród to świetne miejsce do spędzania czasu ze znajomymi, jedzenie posiłków czy dobrą zabawę przy muzyce. Kiedy organizujemy duże przyjęcie trzeba zadbać o miejsce na odpadki i śmieci, dostęp do bieżącej wody i toalety, miejsce do schowania się przed deszczem. Delikatne rośliny warto zabezpieczyć przed stopami zabłąkanych biesiadników. W ciemnościach łatwo stratować świeżo obsadzone grządki, dlatego trzeba je wyraźnie oznaczyć.

Przeczytaj także, jakie tematyczne dekoracje sprawdzą się w biurze na http://www.trinet.com.pl/tematyczne-dekoracje-do-biura/.