Mężczyzn w biurze opiera się o szklaną ściane
20 lipca 2022 Autor adminba 0

Nowoczesne rozwiązania dla budownictwa: balustrady szklane zewnętrzne i szklane ścianki działowe

Szkło pełni we współczesnym budownictwie zróżnicowane funkcje. Oprócz tradycyjnych elementów stolarki budowlanej, zawierających wykonane z tego materiału szyby, takich jak okna i drzwi, bardzo często spotyka się też rozwiązania, bazujące na dużych powierzchniach, stworzonych przy jego wykorzystaniu. Szklana ścianka działowa czy balustrady szklane zewnętrzne lub wewnętrzne nie budzą obecnie niczyjego zdziwienia, a ich walory użytkowe i dekoracyjne powodują, że są one spotykane coraz częściej. Jak wyglądają jednak praktyczne aspekty ich użycia?

Balustrady szklane zewnętrzne – ciekawe rozwiązanie architektoniczne

Tradycyjne elementy zabezpieczeń przestrzeni balkonu lub schodów, wykonane z drewna lub metalu, coraz częściej wypierane są przez nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Wśród nich dużą rolę odgrywają elementy, bazujące na niestandardowych materiałach. Balustrady szklane zewnętrzne są tego znakomitym przykładem.

Do ich walorów zaliczyć można przede wszystkim nowoczesny wygląd. Pozwala on na stworzenie harmonijnej całości zarówno z minimalistycznym designem wielu współczesnych projektów, jak i z wieloma innymi stylami. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zarówno w budynkach, które są dopiero wznoszone, jak i w przypadku adaptacji zabudowy do nowych celów. Bardzo ciekawe efekty dają przykładowo balustrady szklane zewnętrzne w połączeniu ze stylem industrialnym. Warto jednak podkreślić, że uniwersalność tego rozwiązania pozwala na dopasowania go do każdej prawie aranżacji.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę walory praktyczne tego typu konstrukcji. Balustrady szklane zewnętrzne pozwalają na uzyskanie dobrej widoczności z balkonów czy schodów oraz zapewniają optyczne powiększenie ich przestrzeni. Ich konserwacja jest przy tym stosunkowo łatwa, szczególnie w porównaniu do produktów tego typu, wykonanych z drewna.

Szklana ścianka działowa – praktyczna i użyteczna

Elementy budowlane, wykonane z szyb, takie jak szklana ścianka działowa, pozwalają zarówno na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych, jak i zwiększenie użyteczności powierzchni komercyjnych. Produkty te można spotkać obecnie zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w lokalach usługowych takich jak oddziały banków. Ich główną zaletą jest dźwiękoszczelność. Izolacja akustyczna, zapewniana przez nie, pozwala na wydzielenie części pomieszczeń, w których odbywać mają się spotkania z klientami lub też szkolenia czy narady, przy minimalnej ingerencji w strukturę budynku.

Co więcej, odpowiednio usytuowana szklana ścianka działowa może znacząco podnieść efektywność personelu, zatrudnionego w danym wnętrzu. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że hałas, tak powszechny w pomieszczeniach, w których pracuje wielu ludzi, nie tylko wpływa na problemy w komunikacji pomiędzy nimi, lecz również na ich koncentrację. Ograniczenie natężenia dźwięków prowadzić może natomiast do zwiększenia produktywności.

Każda nowoczesna szklana ścianka działowa charakteryzuje się przy tym wysoką odpornością na uszkodzenia. Produkt taki może więc być użyty w każdym praktycznie budynku, zapewniając zwiększenie użyteczności jego powierzchni oraz walorów estetycznych wnętrza.