Zamontowane plisy okienne w oknie obok któych stoi bukiet kwiatów na parapecie
26 lipca 2022 Autor adminba 0

Plisy okienne do pokoju. Jakie mają zastosowanie ?

Plisy okienne to rodzaj ozdobnych listew, które można znaleźć po wewnętrznej stronie okien. Służą do tego, aby okno wyglądało bardziej elegancko i miało inny wygląd niż to co widać na zewnątrz. Plisy okienne są zwykle wykonane z drewna lub metalu, ale mogą być również wykonane z plastiku, winylu lub innych materiałów. Te ozdobne plisy okienne często można znaleźć w starych domach lub budynkach, które nie mają okien z widocznymi metalowymi osłonami. . Plisy okienne były używane od wieków, począwszy od starożytnych Egipcjan. Starożytni Egipcjanie używali drewnianych plis na oknach, które umieszczano między ramą a szybami okiennymi, aby je podnosić i opuszczać. w razie potrzeby. Te plisy były również wykonane z miedzi i były używane w złoconych ramach jako dekoracja.

Plisy okienne: kiedy należy ich używać?

Rolety okienne to świetny sposób na ochronę pomieszczenia przed słońcem, odbijanie światła i zasłanianie niechcianych widoków. Pomagają również zmniejszyć gromadzenie się ciepła i odbijają światło dzienne.

Decyzja kiedy zastosować rolety okienne zależy od nasłonecznienia pokoju. Jeśli masz okna, gdzie słońce świeci prawie cały dzień, powinieneś zdecydować się na plisy okienne. Plisy okienne nie tylko będą zatrzymywać ciepło padające przez okno lub drzwi balkonowe, ale także mogą posłużyć za dekorację wnętrza. Plisy okienne możesz dostać w niemalże każdym kolorze od ciemnych po jasne. Kwestia tego jaki jest twój gust i styl Twojego pomieszczenia.

Plisy okienne przydadzą się także wtedy, kiedy Twoje okna są na widoku okien Twoich sąsiadów, Jest to idealne rozwiązanie aby zapewnić sobie trochę więcej prywatności. Nikt nie musi wiedzie co się dzieje w kuluarach Twojego domu.. jest to zarazem rozwiązanie tanie, estetyczne i funkcjonalne.

Co sprawia, że plisa dobrze wygląda w pomieszczeniu?

Plisy to świetny sposób, aby dodać trochę więcej dekoracji do okien, wystroju domu lub salonu. Mogą być również wykorzystane jako akcent w Twoim projekcie aranżacji wnętrz.

Plisy okienne są wszechstronne i znajdują zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Możesz je zamontować w kuchni, w pokoju młodzieżowym, dziecięcym, salonie czy sypialni. bardzo dobrze odnajdują się w przestrzeniach biurowych czy pomieszczeniach konferencyjnych. Jest to chyba najbardziej odpowiedni rodzaj rolet okiennych do biur. Mogą nadać elegancki charakter pomieszczeniu. Plisy bardzo często można spotkać w gabinetach lekarskich, przychodniach, w gabinetach dyrektorów czy administracji, w urzędach czy instytucjach.