Para w salonie ogląda serial
8 czerwca 2021 Autor adminba 0

Projekt sali kinowej w salonie

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu jest salon.

Projekt sali kinowej w salonie

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu jest salon. Ponieważ w salonie spędzamy dużo czasu, podczas aranżacji wnętrza musimy starannie dobierać wyposażenie, kolorystykę, drzwi i okna.
W większości mieszkań rodzina lub grupa przyjaciół zwykle zbiera się w salonie na urodziny, spotkania, spotkania. Wieczorami lubimy razem siadać na kanapie i rozmawiać, grać w planszówki, słuchać muzyki czy oglądać filmy. Coraz popularniejsze staje się używanie telewizorów z płaskim ekranem z dużym ekranem, telewizorów inteligentnych, a nawet ekranów projekcyjnych do systemów kina domowego. Jeśli nie mamy możliwości zamienić osobnego pokoju w salę kinową, muzyczną, to postarajmy się zaprojektować wyposażenie salonu w taki sposób, aby wieczorami lub w weekendy w wolnym czasie czuć się jak w domu. prawdziwe kino.

Aby uzyskać prawdziwie kinowe wrażenia, zdecydowanie potrzebujesz dobrej jakości głośników, wzmacniaczy kina domowego, ewentualnie subwooferów i oczywiście telewizora lub ekranu projekcyjnego i projektora. Aby podczas oglądania filmu lub słuchania muzyki czuli się Państwo naprawdę komfortowo i jak w domu, urządzamy pokój wygodnymi siedziskami. Przy pomocy gustownej i wygodnej sofy pokrytej piękną tapicerką lub skórą, czy foteli z odchylanymi oparciami możemy stworzyć idealny kinowy klimat. Meble tapicerowane nie tylko decydują o atmosferze pomieszczenia pod względem komfortu i estetyki, ale pełni również funkcję dźwiękochłonną.

Jeśli salon znajduje się w przestrzeni wspólnej z kuchnią i jadalnią, echo, nieprzyjemna akustyka mogą powodować problemy podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. Odbicia mocno degradują dźwięk, a ze względu na długotrwałą nieprzyjemną, złą akustykę możemy doświadczyć zmęczenia trawy i bólów głowy, więc zamiast relaksować się, relaksować i bawić się podczas wyświetlania naszego ulubionego filmu lub serialu, znajdziemy jesteśmy zmęczeni, spięci. jesteśmy.

Wspomnieliśmy już, że meble tapicerowane mają pewien stopień pochłaniania dźwięku. To jednak nie wystarczy, aby w salonie na planie otwartym dopracować brzmienie filmów. Projektując system kina domowego, należy wziąć pod uwagę akustykę ścian i sufitu pomieszczenia oraz pozostawić jak najmniej dużych powierzchni płaskich i twardych podczas wyposażenia. Dzieje się tak dlatego, że dźwięki odbijają się od nich i powodują nieprzyjemny, ogłuszający dźwięk. Dla komfortu sali kinowej i stylowego wzornictwa na powierzchni podłogi połóż matę podłogową lub nawet maty dźwiękochłonne, które oprócz właściwości dźwiękochłonnych, mogą służyć również do izolacji termicznej i zapewniają miękkość, jedwabiste, ciepłe uczucie. Jeśli okna w Twoim salonie wychodzą na ruchliwą ulicę lub głośny obszar, lub jeśli masz duże powierzchnie szklane i drzwi tarasowe, zaleca się tłumienie hałasu dochodzącego z zewnątrz zasłonami. Decydując się na grubą, gęsto tkaną tkaninę, można zastosować nie tylko izolację cieplną i akustyczną, ale także funkcję zaciemniającą, co może być bardzo korzystne dla sali kinowej, jeśli chcemy całkowicie zaciemnić pomieszczenie podczas seansu filmowego.

Kiedy już mamy to wszystko, możemy rozpocząć rozbudowę naszego systemu kina domowego o nowsze urządzenia audio i hi-fi. Jeśli chcesz podłączyć do systemu więcej głośników, wybierz produkty tej samej marki, ponieważ znacznie ułatwi to ich konfigurację. Większość wzmacniaczy kina domowego posiada również programy do kalibracji pomieszczeń, które poprawiają niekorzystną akustykę pomieszczeń. Ale nawet one mogą działać naprawdę skutecznie tylko wtedy, gdy zadbamy również o obróbkę akustyczną powierzchni pomieszczenia.