21 marca 2020 Autor adminba 1

Wiosenna grafika wesołym akcentem w kuchni

Grafika na szkle w kuchni jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób uważających, że płytki na ścianie są już zbyt powszechnym materiałem do dekoracji ścian. Grafika na szkle w kuchni jest bardzo praktycznym i efektowym rozwiązaniem – zwłaszcza jeśli jest to ciekawa wiosenna grafika. Czym się kierować podczas wyboru grafiki na szkle do kuchni? Czy hurtownia szkła w Rzeszowie będzie dobrym miejscem do zakupu grafiki na szkle do kuchni?

 Dlaczego warto wybrać grafikę na szkle do kuchni?

Szkło w kuchni jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla tych osób, którym znudziły się tradycyjne płytki na ścianę. Grafika na szkle w kuchni jest nie tylko modna, lecz przede wszystkim praktyczna, gdyż bardzo łatwo jest szkło utrzymać w czystości. Szkło, które jest umieszczone na ścianie pomiędzy blatem, a wiszącymi szafkami jest jednym z najmodniejszych trendów wnętrzarskich. Szkło posiada również zalety dekoracyjne – nadaje kuchni elegancji zwłaszcza jeśli kuchnia połączona jest z salonem.

Grafika na szkle – jak wybrać najlepszą

Obecnie na rynku, m.in. w hurtowni szkła https://www.rkglass.pl/uslugi/grafika-na-szkle/, można znaleźć różnego rodzaju szkło przeznaczone na ściany do kuchni.

  • Szkło bezbarwne pokaże ścianę za nim,
  • szkło matowe jest naturalnym wykończeniem,
  • szkło lakierowane lub barwne da piękną płaszczyznę koloru,
 • szkło z grafiką pełni również funkcję obrazu.

Niezależenie od wybranego rodzaju szkła, należy pamiętać, aby uszczelnić przestrzeń pomiędzy szkłem, a ścianą. Dzięki temu można uniknąć trudnych do usunięcia zabrudzeń. Do uszczelnienia szkła można wybrać sylikon, bądź elastyczne podkładki silikonowe. Szkło do kuchni najlepiej jest zamawiać z dobrej hurtowni szkła.

Zalety grafiki na szkle w kuchni

Grafika na szkle idealnie sprawdzi się w każdej kuchni, dając nie tylko efekt przestronności, lecz także elegancji. W dobrych hurtowniach szkła np.: w Rzeszowie, można znaleźć bardzo duży wybór grafik. Najbardziej uniwersalnym szkłem jest białe szkło z delikatną grafiką.

Szkło do kuchni – jakie wybrać?

Szkło w kuchni jest bardzo dobrym pomysłem na wykończenie przestrzeni pomiędzy blatem, a górnymi szafkami. W nowoczesnych aranżacjach kuchni bardzo dobrze będzie prezentować się wiosenna grafika na szkle. W bardziej klasycznych aranżacjach będzie dobrze prezentowała się bardziej stonowana grafika na szkle np.: grafika przedstawiająca kamień bądź cegłę.

Zasady wyboru szkła do kuchni

Wybierając szkło do kuchennego wnętrza, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 1. Na ścianę za kuchenką należy wybrać szkło o podwyższonej odporności termicznej i mechanicznej. 
 2. Aranżacja kuchni zależy od wybranej grafiki na szkle.
 3. Montaż szkła należy dobrać do indywidulanych potrzeb i preferencji. 

Jak wybrać grafikę na szkle?

Szkło do kuchni daje nieograniczone możliwości wybierania grafiki na szkle. Grafika jest nadrukowywana na całej powierzchni szkła. Jednak czasem trudno jest wybrać idealną grafikę na szkle do swojej kuchni. Przy wyborze grafiki na szkle należy pamiętać, aby była dostosowana do stylu kuchni. Nowoczesna wiosenna grafika będzie się kiepsko prezentować z klasycznymi meblami.

Naturalnie, grafika na szkle może być elementem, który wyróżnia się oraz przyciąga uwagę w kuchni. Jednak należy uważać z eksperymentami z grafiką na szkle, szczególnie w małych i słabo oświetlonych kuchniach. W małej ciasnej kuchni najlepiej sprawdzą się jasne wiosenne grafiki, dzięki którym pomieszczenie wyda się większe i  bardziej przestronne.

Najpopularniejsze wiosenne grafiki na szkle

Źródło: Rkglass.pl

Wiosenna grafika na szkle w kuchni wprowadza atmosferę radości. Jednym z najpopularniejszych motywów wiosennych grafik na szkle są kwiaty, do najbardziej popularnych kwiatowych grafik na szkle zalicza się:

 • Tulipany,
 • Maki,
 • Mlecze,
 • Chabry,
 • Mlecze.

Wiosenna grafika idealnie sprawdzi się zwłaszcza w monochromatycznych aranżacjach wnętrz. Kolorowe kwiaty na szkle, będą idealnym dopełnieniem prostych, jednokolorowych mebli.

Grafika na szkle, już od kilku sezonów, jest jednym z hitów wnętrzarskich, który z powodzeniem zastępuje popularne kafelki na ścianach w kuchni.