Kolorowe Pisanki
21 lutego 2024 Autor adminba 0

Kolorowe Pisanki: pomysły na wielkanocną dekorację

Jak udekorować pisanki na Wielkanoc? Do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji, które z pewnością świetnie się zaprezentują na tle innych dekoracji świątecznych. Sprawdźmy zatem, jak w efektywny i oryginalny sposób udekorować pisanki wielkanocne!

Symbolika pisanki wielkanocnej

Warto zauważyć, że pisanki na Wielkanoc mają niezwykle ciekawą i długą historię. To zdobione jajko jest głównie symbolem odrodzenia, płodności oraz rodzącego się, nowego życia. W licznych kulturach pisanki wiązały się z kultem zmarłych, natomiast w kręgu chrześcijańskim stał się nieodłączną częścią wielkanocnych tradycji. Aktualnie przed Wielkanocą bardzo chętnie ozdabiamy jajka w różnych kolorach i stylach, co daje mnóstwo frajdy całej rodzinie.

Jak udekorować pisankę?

Stworzenie dekoracyjnej i kolorowej pisanki nie powinno sprawić nam większych trudności. Miłośnicy minimalizmu mogą postawić na pomalowanie jajek farbami w sprayu. Do tego celu przyda nam się kartonowe pudełko i podstawki, tak aby nie zabrudzić otoczenia. Najlepiej jest malować jajka farbami na dworze, gdyż mogą one intensywnie pachnieć.

Kolejna propozycja to udekorowanie pisanki flamastrami. Taki sposób sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mieszkają dzieci. Ugotowane jajka w dowolny sposób pomalujemy na różnorodne kolory! Efekty końcowe są zależne od naszej wyobraźni i kreatywności. Gdy chcemy stworzyć spójną kompozycję, wybierzmy nie więcej niż trzy kolory flamastrów.

Niezwykle cenione są także pisanki wyklejanki, które dodatkowo ozdobimy koralikami, sznurkami, naklejkami, piórkami i naklejkami w wielu kształtach. Takie ozdoby zazwyczaj mają małe rozmiary, dlatego do ich przyklejenia przyda nam się pistolet z klejem na gorąco. Wystarczy wycisnąć odrobinę kleju na jajko i nanieść na niego dekorację za pomocą wykałaczki. Jak widzimy, dekorowanie pisanek to niezwykle przyjemne i relaksujące zajęcie, dzięki któremu uzyskamy dodatkowe dekoracje do koszyczka wielkanocnego i całego domu.