Zamontowane samoprzylepne uszczelki do okien
18 lipca 2022 Autor adminba 0

Samoprzylepne uszczelki do okien

Czy wiesz, że zastosowanie samoprzylepnej uszczelki do okien może natychmiast zmniejszyć zużycie energii nawet do 40%? Kto by pomyślał, że zamontowanie tak niewielkiego elementu, tak pozytywnie i tak szybko może wpłynąć na parametry izolacyjne okna. Jak wybrać samoprzylepną uszczelkę do okien oraz jak poradzić sobie z jej montażem? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule!

Samoprzylepne uszczelki do okien – rodzaje

W bogatej rodzinie uszczelek istnieją gumowe oraz silikonowe samoprzylepne uszczelki do okien. Występują w różnych rozmiarach oraz kolorach, a także mają różne profile, tak, żeby można było swobodnie dopasować potrzebną nam uszczelkę do danego okna. Wybierając uszczelkę do okna, trzeba również zwrócić uwagę na wielkość szczeliny: w ofercie są uszczelki do szczelin o różnych szerokościach. Samoprzylepne uszczelki do okien są wykonane z najwyższej jakości materiałów, tak, żeby mieć pewność, że uszczelki są odporne na zużycie, wilgoć, zmiany temperatur oraz doskonale chronią powierzchnię przed utratą ciepła. Wszystkie rodzaje uszczelek są odporne na działanie promieni ultrafioletowych oraz trudne warunki atmosferyczne. Uszczelki izolacyjne to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy zwiększyć izolację termiczną lub wygłuszyć pomieszczenie. Dzięki temu, że uszczelki do okien występują w bogatej palecie kolorystycznej, nie będziemy mieli problemu z doborem pasującej do naszej ramy okiennej. To bardzo ważne, żeby uszczelka do okien dobrze przylegała: tylko w ten sposób zagwarantuje nam świetną izolację cieplną oraz akustyczną. Samoprzylepne uszczelki do okien są świetnym rozwiązaniem, które możemy zastosować, kiedy chcemy trochę bardziej zaizolować pomieszczenie przed utratą ciepła lub hałasami dochodzącymi z zewnątrz. Dzięki temu, że jest tak wiele różnych samoprzylepnych uszczelek do okna, mamy pewność, że i nam uda się wybrać właściwą.

Samoprzylepne uszczelki do okien – montaż

Montaż samoprzylepnych uszczelek do okien jest bardzo prosty. Do oczyszczonej wcześniej powierzchni szczeliny, przyklejamy wybraną przez nas uszczelkę. Ważne, żeby odbywało się to w suchych warunkach oraz aby powierzchnia styku z klejem była oczyszczona i odtłuszczona. Stosując się do tych zasad, mamy gwarancję, że nie będzie potrzeby wymiany uszczelki przez wiele lat. Jeśli w oknie jest stara uszczelka, którą chcemy wymienić: oczywiście najpierw musimy ją dokładnie usunąć przed zamontowaniem nowej. Jest to proces bardzo prosty oraz jesteśmy w stanie wykonać go w pełni samodzielnie.