Wisząca lampa w stylu glamure wisi w sypialni
21 października 2022 Autor adminba 0

Jak dobrać lampy wiszące do aranżacji wnętrz?

Wraz z wprowadzeniem lamp wiszących, projektanci wnętrz i właściciele domów mogą teraz zmienić swoje pokoje za pomocą oświetlenia akcentującego.

Lampy wiszące zapewniają niepowtarzalny design, który jest nie tylko efektowny, ale również funkcjonalny. Mogą być używane jako oświetlenie zadaniowe lub jako oświetlenie ogólne w pomieszczeniu. Są również łatwe w instalacji, konserwacji i wymianie.

Nie powinniśmy myśleć o tych lampach wiszących jako o kolejnym trendzie projektowym lub elemencie dekoracyjnym, ale raczej jako innowacyjnym sposobie wzbogacenia wystroju wnętrza domu za pomocą funkcjonalnego oświetlenia akcentującego.

Jakie są rodzaje lamp wiszących?

Lampy wiszące przeznaczone są do zawieszenia na suficie lub ścianie. Mogą być używane w dowolnym celu i w dowolnym pomieszczeniu: w jadalni, salonie, sypialni, łazience i nie tylko. Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp wiszących. Mają różne kształty i rozmiary. Niektóre z nich mają żarówki, a inne wymagają zastosowania świateł LED. Lampy wiszące doskonale sprawdzają się również we współczesnych domach i mieszkaniach, ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Idealnie dopasowują się do ściany i można je umieścić w prawie każdym pomieszczeniu. Współczesne projekty są również dostępne w szerokiej gamie materiałów, takich jak mosiądz, szkło czy stal. Z kolei bardzo popularne stały się lampy wiszące wiklinowe. Większość osób decyduje się na klosze wiklinowe ze względu na ich unikatowy design, a także ze względu na to, że odnajdują się w każdym stylu aranżacji wnętrz.

Różne rodzaje lamp wiszących. Jak wybrać odpowiednie dla swojego domu ?

Współcześnie lampy wiszące służą nie tylko do oświetlenia pomieszczeń, ale zaczęły przybierać formę elementu dekoracji. Projektanci za pośrednictwem lamp wiszących bawią się światłem i kloszami. Lampy wiszące są przeróżne i można wybierać spośród wielu kloszy. Dzięki nim można ozdobić długie korytarze, sypialnie, salony i kuchnie.

Jeżeli poszukujesz czegoś do wnętrza w stylu rustykalnym lub skandynawskim, świetnie sprawdzą się lampy wiszące wiklinowe. Wiklina to naturalny materiał, który ociepla wnętrze. Można je także zastosować w pomieszczeniach o charakterze loftowym, ponieważ naturalne materiały (w tym drewno) przełamują surowe klimaty.

Jeżeli lubisz styl glamour lub art deco warto zdecydować się na lampę wiszącą z kloszem welurowym lub z kloszem, który zawiera kryształki lub diamenciki.

Z kolei dla pomieszczeń biurowych, konferencyjnych czy do gabinetów warto wybrać lampy wiszące z metalowym kloszem.